24фудбал

Фантастичен гол на Руни од слободен удар! (ВИДЕО)

Ди Си Јунајтед со 1-0 го победи Торонто благодарение на прекрасен гол на Руни од слободен удар.

Видео

Вејн Руни е главниот играч на Ди Си Јунајтед и многу често има брилијантни потези во МЛС, еден негов таков се случи ноќеска кога постигна фантастичен гол од слободен удар.