24фудбал

Го совладаа емоциите: Реакцијата на постар фан на Египет по пласманот на СП во Русија (ВИДЕО)

Еден постар жител на Египет со многу емоции го доживеа пласманот на својата земја на Светското првенство во Русија.

Видео

Синоќа Египет со гол на Салах го победи Конго со 2-1 и прв пат по 1990 година се пласира на Светско првенство.

Емотивна ноќ за жителите на Египет, погледнете што значеше за еден постар фан пласманот на Мундијалот: