24фудбал

Река од фанови на Келн во Северен Лондон, Германците знаат како се бодри својот тим (ВИДЕО)

Илијадници навивачи на Келн се во Лондон да му дадат поддршка на својот тим во дуелот против Арсенал од Лига Европа.

Видео

Фановите на Келн маршираат низ улиците на Лондон, убава глетка од илијадници фановите кои пеат за својот клуб. Германските клубови имаат едни од најверните навивачи и тоа многу често се гледа на гостувањата каде секогаш одат во голем број.