24фудбал

Донарума одбрани со глава, случајно или намерно? (ВИДЕО)

На вечерашниот натпревар против Крајова, Џиџо Донарума имаше една интересна одбрана со глава која изнуди воздишки на Сан Сиро.

Видео

Милан го игра реваншот против Крајова и по првото полувреме има водство од 1-0 со гол на Бонавентура.

Но, најинтересниот потег го имаше Џиџо Донарума кој со глава одбрани една чиста шанса на Крајова. Дали одбраната беше случајна или намерна, проценете сами: