24фудбал

Фото: Руни на карневалот во Бразил

Ѕвездата на Манчестер Јуанјтед, Вејн Руни беше изненадувачки гостин на познатиот крневал во Рио де Жанеиро

Фото

Сепак Сер Алекс Фергусон не треба да се грижи, бидејќи на карневалот не се појави вистинскиот Руни.


На вчерашната парада низ Самбадром, учесниците на карневалот од самба училиштето Униао да Илха носеа неколку костими од познати фудбалери, а помеѓу нив се најде и ѕвездата на Манчестер Јунајтед, на кого друштво му правеа, Роналдо, Ромарио, Пеле и Зико.

rooney