24фудбал

Официјални состави: Македонија - Португалија

Селекторот на Македонија, Благоја Милевски се одлучи да направи неколку измени во тимот кој ќе го одигра последниот меч на Европското првенство, дуелот против Португалија. Еве ги составите на двете репрезентации:

Македонија