24фудбал

Кога стативата е најдобар играч на противникот... (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар загуби со 1:2 од Динамо Загреб во првиот квалификациски натпревар од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ одиграа храбро, создадоа повеќе шанси за гол, два пати ја погодија стативата, еднаш пречката. Двете грешки на одбраната се покажаа кобни, Динамо Загреб си замина со „полна капа“ од Скопје.

Галерија