24фудбал

Словенците го продаваат креветот на кој спиел Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Хотелот во Љубљана каде неодамна беа сместени репрезентативците на Португалија, реши да го продава креветот на кој спиел Кристијано Роналдо.

Останато

Од службата за односи со јавноста на хотелот, велат дека креветот е ставен на аукција со почетна цена од 5.000 евра, а приходот ќе биде дониран за хуманитарни цели.

„Бидејќи ова беше посебен, невообичаен случај, решивме да подготвиме изненадување во кое ќе можат да учествуваат сите фанови. Не знаеме кога и дали воопшто повторно ќе имаме шанса да го нагостиме Роналдо во Љубљана“, велат од хотелот.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.