24фудбал

Трајче Сенев е нов тренер на Брегалница

Откако вчера се раздели со Горан Здравков, Брегалница денеска го назначи Трајче Сенев за нов тренер на првиот тим.

Македонија

„Трајче Сенев е новиот предводник на штипска Брегалница. Тој ќе го предводи тимот во борбата за опстанок во остатокот од сезоната. Сенев веднаш го превзема тимот и започнува со тренинзи уште денес“, стои во соопштението на штипскиот клуб.

По 25 одиграни кола, Брегалница се наоѓа на последното место на табелата во ПМФЛ со 22 освоени бода.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.