24фудбал

Фенербахче нема да ја напушти лигата, на стадионот 25.000 фанови ја чекаа одлуката! (ФОТО)

Турскиот фудбалски гигант, Фенербахче сепак одлучи да не ја исполни својата закана за напуштање на турската лига која како опција претходно ја најави претседателот Али Коч.

Останато

По големиот инцидент во Трабзон кога фудбалерите на Фенербахче беа нападнати од домашните навивачи кои влегоа во теренот, беше најавено можно излегување од лигата.

Вчера се одржа клупскиот состанок на кој Фенербахче одлучуваше дали ќе остане во лигата или ќе излезе. Одлуката на стадионот на Фенер ја чекаа дури 25.000 навивачи.

„По сите одржани состаноци дојдовме до заклучок дека излегување од лигата е најмалку посакувана опција. Причина што таа опција не е добра е тоа што истите проблеми би ги имале и во пониските лиги. Опцијата за излегување од лигата е тргната од дневниот ред сѐ до одржување на општото собрание на клубот на крајот од сезоната“, им се обрати претседателот Коч на навивачите на Фенербахче кои ја чекаа одлуката на стадионот.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.