24фудбал

Роналдо постигна хет-трик за едно полувреме, два од головите ги постигна од слободен удар! (ВИДЕО)

Ал Наср со убедливи 8-0 славеше на гостувањето кај Абха во лигата на Саудиска Арабија, Кристијано Роналдо втор натпревар по ред постигнува хет-трик.

Останато

Роналдо сите три гола ги даде во првото полувреме, два од нив беа од слободен удар, Португалецот имаше и две асистенции.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.