24фудбал

Магична интервенција на Димитриевски, 11. пат оваа сезона ја сочува мрежата (ВИДЕО)

Рајо Ваљекано одигра без голови на гостувањето кај Селта, македонскиот голман по 11. пат оваа сезона остана со чиста мрежа во Ла Лига.

Македонија

Една од одбраните на Димитриевски беше посебно добра, по удар на Ларсен, топката прво удри во стативата, а потоа Македонецот успеа со нозете да ја одбрани.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.