24фудбал

Рафиња донесе три бода за Барселона против Лас Палмас (ВИДЕО)

Барселона со минимални 1-0 го совлада Лас Палмас, Рафиња беше стрелец на единствениот гол на мечот.

Шпанија

Работата за Барселона беше олеснета во 24. минута кога Алваро Ваљес заработи црвен картон. 

Но, до крајот на мечот Барса даде само еден гол, кој сепак беше доволен за да се оствари целта.

Во 59. минута Рафиња постигна гол за водство од 1-0 кое значеше и конечен резултат на мечот.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.