24фудбал

Ждрепка: Нов дуел на Реал Мадрид и Манчестер Сити во ЛШ!

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за четвртфиналето од Лигата на шампионите и потенцијалните полуфинални двојки.

Лига на Шампиони

Речиси и да нема неатрактивна двојка, но можеби најпривлечен е дуелот на Реал Мадрид против актуелниот шампион Манчестер Сити.

Барселона го доби ПСЖ, Арсенал ќе игра против Баерн Минхен, а Атлетико Мадрид ќе се сретне со Борусија Дортмунд.

Четвртфинале:

Арсенал - Баерн Минхен

Атлетико Мадрид - Борусија Дортмунд

Реал Мадрид - Манчестер Сити

ПСЖ - Барселона

Првите четвртфинални натпревари се играат на 9 и 10 април, реваншите се на 16 и 17 април.

Полуфинале:

Атлетико Мадрид/Борусија Дортмунд - ПСЖ/Барселона

Арсенал /Баерн Минхен - Реал Мадрид /Манчестер Сити

Првите полуфинални натпревари се играат на 30 април и 1 мај, реваншите се на 7 и 8 мај.

Финалето е на 1 јуни на Вембли во Лондон.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.