24фудбал

Познати се сите четвртфиналисти во ЛШ, ждрепката е во петок

Вчера беа комплетирани осминафиналните натпревари од Лигата на шампионите, по што беа добиени сите осум екипи кој ќе ја продолжат борбата за големиот пехар.

Лига на Шампиони

Атлетико Мадрид кој го совлада Интер на пенали и Борусија Дортмунд се последните патници во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Претходно пласман обезбедија Реал Мадрид, Барселона, Баерн Минхен, ПСЖ, Манчестер Сити и Арсенал.

Ждрепката ќе се одржи утре (петок) од 12 часот во Нион. Покрај четвртфиналните дуели, ќе бидат одредени и потенцијалните двојки за полуфиналето.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.