24фудбал

Сомнителен момент во Црна Гора: Намерно се тргна за противникот да даде гол! (ВИДЕО)

Скандалозен потег се случи на мечот меѓу Младост и Дечиќ во црногорската лига на кој гостите победија со 3-0.

Останато

Во судиското продолжение од првиот дел, домашниот дефанзивец Звонко Цекиќ наместо да блокира, намерно се тргна за Бојан Матиќ од противничкиот тим да постигне гол.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.