24фудбал

Ливерпул има иднина, двајца 18-годишни фудбалери синоќа беа главни на Енфилд! (ВИДЕО)

Вчера Ливерпул со убедливи 3-0 го совлада Саутемптон за четвртфинале во ФА Купот, а проблемот со повредени фудбалери не се почувствува поради младинците кои одговорија фантастично на предизвикот.

Англија

Почна Кумас кој даде гол во првото полувреме, потоа излезе од игра, на негово место влезе Данс кој ги даде преостанатите два погодоци на мечот.

18-годишните Кумас и Данс блескаа на Енфилд и покажаа дека Ливерпул има иднина, а тие можат да бидат важни играчи.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.