24фудбал

Фаворитите без грешка, Ливерпул, Манчестер јунајтед и Челси одат понатаму во ФА Купот! (ВИДЕО)

Фаворитите денеска ги оправдаа очекувањата во англискиот ФА Куп, Ливерпул, Манчестер јунајтед и Челси ги добија своите натпревари и се пласираа во четвртфиналето.

Англија

Ливерпул со 3-0 го совлада Саутемптон, а некои нови фудбалери беа херои на црвените.

Кумас погоди пред крајот на првото полувреме, а во вториот дел Данс даде два гола за убедлив триумф.

Челси водеше голема битка со Лидс, на крај со гол на Галагер во 90. минута победи со 3-2. Останатите два гола за сините ги постигнаа Џексон и Мудрик.

Манчестер јунајтед со гол на Касемиро во 89. минута победи на гостувањето кај Нотингем форест со 1-0.

Со истиот резултат Вулвс го елиминираше Брајтон.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.