24фудбал

Извлечени се потенцијалните четвртфинални мечеви во ФА Купот, можно е големо дерби!

Пред денешните четири осминафинални натпревари од ФА Купот во Англија, направена е ждрепката за четвртфиналето.

Англија

Во следното коло можен е дуел меѓу најтрофејните англиски клубови, Манчестер јунајтед и Ливерпул.

За тоа да се случи вечерва Манчестер јунајтед треба да победи на гостувањето кај Нотингем форест, а Ливерпул на Енфилд да го совлада Саутемптон.

ФА Куп, четвртфинале:

Вулвс/Брајтон - Ковентри

Нотингем форест/Манчестер јунајтед - Ливерпул/Саутемптон

Челси/Лидс - Лестер

Манчестер Сити - Њукасл


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.