24фудбал

Челси во судиското продолжение ги освои трите бода кај Кристал Палас (ВИДЕО)

Со два гола на Галагер во второто полувреме и еден на Енцо, Челси со 3-1 победи на гостувањето кај Кристал Палас, големи три бода за тимот на Покетино.

Англија

Челси одигра очајно прво полувреме во кое упатија само еден шут кон голот на домаќините. Кристал Палас со погодок на Лерма имаше водство од 1-0.

Но, во второто полувреме на сцена стапи Конор Галагер кој една сезона од својата кариера помина и во Кристал Палас.

По само две минути игра во второто полувреме Галагер го изедначи резултатот на 1-1.

Се чинеше дека ќе нема победник на овој дуел, но Галагер во 91. минута постигна нов гол за комплетен пресврт и водство на Челси од 2-1.

Кристал Палас со сите сили тргна по израмнување, а тоа му овозможи контра на Челси која ја реализираше Енцо Фернандез за конечна победа на сините од 3-1.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.