24фудбал

Нејмар сака да си замине од Саудиска Арабија?

Бразилскиот фудбалер Нејмар е еден од најдобрите играчи во последната деценија, но никогаш не го исполни целосниот потенцијал, а минатото лето се пресели во Саудиска Арабија каде што не се прослави.

Јужна Америка

Нејмар се повреди на крајот на 2023 година и сè уште е надвор од фудбалските терени, се очекува да се врати дури на средината на оваа година.

Ал Хилал го чека Нејмар, меѓутоа Бразилецот има друга идеја, односно сака да се врати во татковината, а таква опција наводно му нуди Сантош.

Нејмар играше за Сантош од 2009 до 2013 година, по што се пресели во Барселона каде што остана четири сезони, а го носеше и дресот на ПСЖ.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.