24фудбал

Андонова даде гол за победа на Леванте, па на носилки го напушти теренот! (ВИДЕО)

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова даде нов гол за Леванте, овојпат погоди за триумф од 1-0 над Тенерифе, но поради повреда на носилки беше изнесена од теренот.

Македонија

Во 43. минута Андонова најдобро се снајде во шеснаесетникот на Тенерифе и постигна гол за победа на Леванте од 1-0.

Во самиот финиш во овид да изблокира една топка, Македонката доби удар во главата. Веднаш и беше укажана лекарска помош, па на носилки беше изнесена од теренот.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.