24фудбал

Станишиќ откако му даде гол на Баерн: Среќен сум, но и жал ми е!

Баер Леверкузен синоќа го победи Баерн Минхен со 3-0 и ја зголеми позитивата на врвот во Бундеслигата.

Германија

Резултатот го отвори Јосип Станишиќ кој е играч на Баерн Минхен, но игра како позајмен во Баер Леверкузен. Хрватот имаше измешани чувства по мечот.

„Иако сум среќен, некако и ми е жал. Не го прославив голот поради почит кон Баерн“, изјави Станишиќ.

„Прво и основно сакав да си докажам себеси. Сакам да го дадам најдоброто за Баер Леверкузен оваа сезона“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.