24фудбал

Миовски со два гола го однесе Абердин во четвртфиналето од шкотскиот куп! (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач ја продолжува неверојатната форма во Абердин, денеска даде два гола за победа од 2-0 на неговиот тим против Бонириг Роуз од Купот на Шкотска.

Македонија

Бојан Миовски денеска за осум минути успеа да даде два гола. Го отвори мечот во 17. минута, а погоди и во 25. минута.

Неговите два гола беа и единствените два на мечот. Абердин го победи Бонириг Роуз со 2-0 и се пласираше во четвртфиналето од шкотскиот куп.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.