24фудбал

ПСЖ не се откажува од Мбапе, понудиле двегодишен договор тежок фантастични 160 милиони

Новинарот Франсоа Давид во емисијата „Ел Чирингито“ објави дека ПСЖ не се откажува и му нуди нов договор на Килијан Мбапе, на маса е ставена двегодишна соработка и плата од 80 милиони евра по сезона.

Франција

Пред десетина дена беше објавено дека Килијан Мбапе одлучил да го напушти ПСЖ и да се пресели во Реал Мадрид, но се чини дека трансфер сагата нема да биде решена во брзо време.

Новинарот на „Ле Паризиен“, Франсоа Давид во емсијата „ЕЛ Чирингито“ откри дека „светците“ не се откажуваат и на напаѓачот му понудиле нов договор.

На маса е ставена двегодишна соработка тешка 160 милиони евр,а односно плата од 80 милиони евра по сезона.

Тој додава дека Килијан Мбапе на ум и понатаму има преселба во Реал Мадрид, но многу работи ќе зависат и од предлогот на „крлевите“.

Доколку Килијан Мбапе не заработува повеќе од Џуд Белингам или Винисиус Жуниор, тогаш тој би можел да остане во ПСЖ.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.