24фудбал

Сака до крај да го „исцеди“ ПСЖ, нема ништо против да седи на клупа и да „лапа“ 500.000 евра месечно

Лајвин Курзава добил неколку понуди да направи трансфер во зимскиот преоден рок, но левиот бек ги одбил сите, нема ништо против да седи на клупа во ПСЖ и секој месец да „лапа“ по 500.000 евра плата.

Франција

Лајвин Курзава оваа сезона има само еден настап, и тоа одигра скроми 9 минути против Стразбур во октомври.

ПСЖ се надеваше дека во јануари ќе може да се ослободи од левиот бек, неколку понуди пристигнаа на адресана Лајвин Курзава, но тој ги одби сите.

Французинот очигледно сака до крај да ги исцеци „светците“, па нема ништо против да седи на клупа и секој месец да „лапа“ по 500.000 евра плата.

Неговиот договор со ПСЖ е до 30. јуни 2024 година.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.