24фудбал

Тен Хаг не се предомислува, нема намера да го врати Санчо во тимот

Џејдон Санчо ќе остане во немилост на Ерик Тен Хаг кој нема намера да го врати англискиот репрезентативец во првиот тим.

Англија

Англиските новинари уште еднаш му поставија прашање на Тен Хаг за ситуацијата на Санчо.

„Не жалам. Нема да се однесувам на друг начин во овој случај. Нема да се промени ништо“, рече Тен Хаг.

Ова веројатно значи дека Санчо ќе го промени клубот во јануари, ако нема перманентен купувач, можно е да замине на позајмица.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.