24фудбал

Македонија У19 ги доби противниците во елитните квалификации за ЕП 2024

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за елитните квалификации за пласман на Европското првенство до 19 години кое ќе се игра во Северна Ирска.

Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија се падна во групата 7, заедно сме со селекциите на Швајцарија, Украина и Летонија.

Пласман на Европското првенство ќе обезбедат само победниците во седумте групи кои ќе му се приклучат на домаќинот, Северна Ирска.

Натпреварите од квалификациите ќе се играат од 18 до 26 март во турнирски систем.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.