24фудбал

Удар за Ливерпул, заврши сезоната за Матип!

Централниот дефанзивец на Ливерпул, Џоел Матим ги повреди лигаментите на коленото поради што за него оваа сезона е завршена.

Англија

Јирген Клоп потврди дека Матип заработил повреда на лигаментите на коленото, а тоа значи дека го очекува долга пауза.

Матип се повреди на мечот меѓу Ливерпул и Фулам кој се играше во неделата.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.