24фудбал

Рамсдејл се смееше по киксовите на Раја, па стана сериозен кога забележа дека го снимаат (ВИДЕО)

Арон Рамсдејл се чини дека му се смееше на својот колга Давид Раја, откако Шпанецот направи два кикса на натпреварот помеѓу Лутон и Арсенал, кој за негова среќа „топчиите“ го добија со 3-4 во 97. минута од мечот.

Англија

Арон Рамсдејл го загуби првотимскиот статус, и Давид Раја е тој кој во моментов ужива доверба помеѓу стативите, потег кој предизвика многу дебата.

Во септември, кога Давид Раја имаше неверојатна одбрана на локалното дерби против Тотнем, Арон Рамсдејл со аплауз од клупата го награди својотколега и покажа поддршка.

Но вечерва имаше една сосема поинаква приказна, Давид Раја во два наврати киксираше против Лутон, а Арон Рамсдејл беше забележан како му се смее на својот колега, Англичанецот стана сериозен кога забележа дека го снимаат.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.