24фудбал

Евертон победи и се крена од дното на Премиерлигата! (ВИДЕО)

Евертон со 1-0 славеше на гостувањето кај Нотингем форест и се крена од дното на Премиерлигата каде се најде по одземените 10 бодови.

Англија

Клубот од Гудисон парк се најде во незавидна ситуација откако му одземаа десет бодови поради прекршување на правилата за финансиски фер плеј. Евертон се најде на дното со само четири бода.

Единствениот погодок се случи во 67. минута кога Мекнил постигна гол кој значеше победа за Евертон.

Сега Евертон има седум бодови, на табелата ги скокна Барнли и Шефилд јунајтед.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.