24фудбал

Вест Хем објави фотографии од Србија кои предизвикаа големи реакции! (ФОТО)

Вест Хем денеска од 18:45 часот гостува на српскиот тим ТСЦ Бачка Топола во натпревар од Лига Европа, англискиот тим на социјалните мрежи објави фотографии од Србија кои предизвикаа лавина реакции.

Англија

Вест Хем на својот Твитер (Икс) профил објави фотоградии од куќи кои не се во најдобра состојба, а тоа предизвика големи реакции.

Поголемиот дел од реакциите на фановите на Вест Хем се исмевање на состојбата во Србија. Другиот дел се во одбрана на Србија и велат дека тоа не е вистинската слика на оваа земја.

Некои жестоко го критикуваа Вест Хем за оваа објава за која сметаат дека е непристојна и дава лажна слика за Србија.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.