24фудбал

Барнсли победи со урнебесен гол во 91. минута, голманот се посрамоти за сите пари! (ВИДЕО)

Мечот меѓу Барнсли и Вајкомб заврши со победа на домаќините од 1-0, а како таа беше остварена е посебна приказна.

Англија

Натпреварот влезе во судиското продолжение, голманот на гостите, Максимилијан Штријек се обиде да задржи време. 

Фудбалерот на Барнсли, Сем Косгроув му пријде и имаше мал контакт со голманот кој падна на земјата сакајќи да изнуди фаул. Судиите ништо не досудија. Топката му испадна од раце, по што следуваше лесна егзикуција за победа на домаќините од 1-0.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.