24фудбал

Детенце побара автограм од Гарначо но доби многу повеќе и не можеше да престане да плаче (ВИДЕО)

Алехандро Гарначо пријатно изненади еден млад навивач на Манчестер јунајтед и му ги подари копачките со кои го постигна атрактивниот гол против Евертон, детенцето не можеше да престане да плаче.

Англија

Алехандро Гарначо е хит на социјалните мрежи, но не поради атрактивниот гол со ножички против Евертон, Аргентинецот направи голем гест кон еден млад навивач на Манчестер јунајтед.

Детенце бараше автограм од напаѓачот, па пријатно се изненади кога ги доби и копачките со кои Алехандро Гарначо го постигна еден од најубавите голови во Премиерлигата.

Младиот фан на „ѓаволите“ не можеше да престане да плаче.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.