24фудбал

Официјално: Нојер и Улрих потпишаа нови договори со Баерн Минхен

Двајцата голмани, Мануел Нојер и Свен Улрих потпишаа нови договори со баварскиот клуб.

Германија

Баерн Минхен денеска потврди дека постигнале договор со двајцата голмани за продолжување на соработката и за следната сезона.

Нојер и Улрих ставија потписи на договори до 2025 година.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.