24фудбал

Тен Хаг го расипа односот со уште една ѕвезда во тимот

Англиските медиуми пишуваат дека односот меѓу Ерик тен Хаг и Рафаел Варан е нарушен, дефанзивецот смета дека незаслужено ја грее клупата.

Англија

Варан не бил среќен кога видел дека Џони Еванс стартува пред него, а потоа и Линделоф бил одбран како партнер на Мегваер против Лутон кога Еванс бил повреден.

Дури се шпекулира и за заминување на Варан во јануарскиот преоден рок. Тоа прашање му беше поставено и на Тен Хаг на денешната прес-конференција.

„Рафаел Варан и негово заминува? Не знам за што зборувате. Шпекулации... Тој е многу важен играч, но има конкуренција во тимот“, рече Тен Хаг.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.