24фудбал

Миовски му одговори на Карагер! (ФОТО)

Поранешната ѕвезда на Ливерпул и сегашен фудбалски критичар, Џејми Карагер го критикуваше судењето на мечот меѓу Македонија и Англија, нашиот Бојан Миовски не се воздржа да му одговори.

Македонија

Карагер негодуваше на судењето, коментираше за тоа како ние сме добиле пенал, а Англија не.

„Бизарни се овие ВАР пенали кои се даваат во Европа. Она што е уште побизерно е дека не го досудија тој врз Мегваер“, напиша Карагер.

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски му врати: „Бла, бла, блааа“. И јасно долови што мисли за ставот на Карагер.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.