24фудбал

Стартни состави: Македонија со две измени, Англија без најдобриот стрелец

Боби Милевски направи две измени во составот за пресметката со Англија, неговиот колега, Герет Саутгејт пак се реши за нешто повеќе промени и ќе игра без најдобриот стрелец, Хари Кејн.

Македонија

Боби Милевски и Герет Саутгејт ги открија адутите за вечерашната пресметка на арената „Тодор Проески“ во Скопје.

Во составот на Македонија има две измени во однос на дуелот против Италија пред три дена, Атанасов и Алими се на местото на Елези и Адеми.

Англија пак направи нешто повеќе промени и ќе игра без најдобриот стрелец, Хари Кејн.

Македонија (3-5-2): Димитриевски; Манев, Серафимов, Муслиу; Димоски, Атанасов, Алими, Барди, Алиоски; Елмас, Миовски

Англија (4-3-3): Пикфорд; Вокер, Луис, Мегваер, Геи; Рајс, Александер-Арнолд, Фоден; Грилиш, Воткинс, Сака


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.