24фудбал

Англиските фанови вчера играа фудбал во Скопје, го победија ФК Слободен (ФОТО)

Во пресрет на вечерашниот меч меѓу Македонија и Англија, вчера се одигра интересен пријателски натпревари меѓу англиските навивачи и македонскиот нисколигаш ФК Слободен.

Македонија

Натпреварот се играше во Петровец под рефлектори, селекцијата на англиски навивачи со 3-2 го доби дуелот против ФК Слободен кој настапува во четвртата македонска лига.

Но, резултатот не беше во преден план на овој меч, најважна беше дружбата и стакнатите нови пријателства склопени со неколку чашки пиво.