24фудбал

Црногорска фудбалска ѕвезда продава Голф преку социјалните мрежи, вели: итно е! (ФОТО)

Напаѓачот на Лече и на репрезентацијата на Црна Гора, Никола Крстовиќ огласи автомобил Голф за продавање преку социјалните мрежи.

Останато

Крстовиќ стана хит поради огласот бидејќи невообичаено е познат фудбалер на таков начин да продава автомобил.

Црногорецот продава Голф 8 од 2022 година со изминати 18.000 километри, во огласот напишал дека е итно. Цената е 41.000 евра.

Според „Трансфермаркт“, Крстовиќ вреди 5 милиони евра. Лече минатото лето за него плати 3,9 милиони евра кога го купи од Дунајска Стреда.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.