24фудбал

„Роналдо е гладен како 18-годишен фудбалер“

Селекторот на Португалија, Роберто Мартинез има големи пофалби за Кристијано Роналдо по крајот на квалификациите.

Останато

Португалија имаше перфектни квалификации, со 10 победи во 10 натпревари, најдобар стрелец беше Кристијано Роналдо со 10 голови.

„Кристијано Роналдо е гладен како 18-годишен фудбалер. Тој е пример за сите. Секогаш се обидува да биде на вистинската позиција и да постигне гол“, вели селекторот на Португалија, Роберто Мартинез.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.