24фудбал

Алексис Санчез се пожали од катастрофалните услови во Чиле: Се тушираме во сопствените го*на!

Напаѓачот на Интер, Алексис Санчез се пожали од условите кои ги има репрезентацијата на Чиле, вели дека неодамна се туширале во сопствените го*на.

Јужна Америка

Чиле не игра според очекувањата на стартот од квалификациите за СП 2026, „црвените“ имаат само една победа во воведните 5 кола.

Резултатите не се единствениот проблем, Алексис Санчез се пожали и на катастрофалните услови за работа.

„Во „Хуан Пинто Дуран“ (тренинг комплексот на Фудбалската федерација на Чиле) не работат пола од тушевите, треба да чекате некој друг да се истушира, за да влезете под туш“ – вели напаѓачот на Интер.

„На стадионот на Коло-Коло, додека се туширавме, нашите го*на истекуваа од одводот“.

„Кажете ми, ова е национален тим, или некој нисколигашки тим?“


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.