24фудбал

Манчестер јунајтед со тројно повисока плата сака да го привлече Гризман!

„Ел Национал“ тврди дека Манчестер јунајтед се интересира за фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман.

Англија

Гризман игра во голема форма за Атлетико Мадрид оваа сезона, а тоа го заинтересира Манчестер јунајтед.

„Ел Национал“ пишува дека Јунајтед е подготвен да му понуди тројно поголема плата од таа што ја заработува во Атлетико Мадрид.

Се верува дека Гризман има откупна клаузула од 25 милиони евра во договорот со Атлетико.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.