24фудбал

Гарсија денеска добива отказ, познато е и кој ќе биде новиот тренер на Елмас!

Синоќешниот пораз од Емполи на „Диего Армандо Марадона“ ја прели чашата кај претседателот на клубот, Аурелио Де Лаурентис, донесена е одлука Руди Гарсија да добие отказ.

Италија

Во текот на вчерашниот ден се одржал итен состанок на бордот на Наполи на кој било решено на Гарсија да му биде даден отказ кој официјално треба да биде соопштен во текот на денот.

Главен кандидат за нов тренер на Наполи е Игор Тудор. Веќе се почнати разговори со него и се очекува да завршат позитивно.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.