24фудбал

Фабрицио Романо објави кои два клуба го сакаат Димитриевски за следната сезона! (ФОТО)

Актуелниот договор на Столе Димитриевски со Рајо Ваљекано истекува по крајот на оваа сезона, македонскиот голман би можел да направи трансфер како слободен играч следното лето.

Македонија

Фабрицио Романо вели дека Севиља и Виљареал се клубовите кои засега пројавуваат интерес за Димитриевски кој оваа сезона брани во голема форма.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.