24фудбал

Кејн ги оправдува сите пари на Баерн вложени во него, веќе даде 19 гола!

Хари Кејн се покажува како вистинско засилување за Баерн Минхен, англискиот напаѓач е во неверојатна форма и во Бундеслигата и во Лигата на шампионите.

Лига на Шампиони

На Кејн не му требаше многу за да се снајде во Баерн Минхен, Англичанецот веднаш покажа каква класа е и дека ќе го оправда секое евро вложено од страна на германскиот клуб.

Кејн веќе постигна 19 голови за Баерн Минхен, од нив 15 се во Бундеслигата, а четири се во Лигата на шампионите. Покрај погодоците има и седум асистенции.

Се чини дека како ќе одминува времето Кејн може да има уште поголемо влијание на тимот. Самиот тој рече дека ќе му биде потребно уште малку да се прилагоди во целост на играта на Баерн и да го научи германскиот јазик за подобра комуникација со соиграчите.

Како и да е, тоа што го покажа досега е импресивно.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.