24фудбал

Само бод за Наполи против Унион Берлин, Елмас остана на клупата (ВИДЕО)

Наполи не успеа да го победи тимот на Унион Берлин, одигра 1-1 на свој терен, Елиф Елмас не влезе во игра, Реал Сосиедад со 3-1 ја совлада Бенфика.

Лига на Шампиони

Наполи денеска со победа можеше да го завери пласманот во осминафиналето од Лигата на шампионите, но тоа ќе остане за другпат.

Наполитанците влегоа како големи фаворити против Унион Берлин но одиграа само 1-1.

Во првото полувреме Наполи доминираше и поведе со гол на Политано во 39. минута. Се чинеше дека нема да имаат проблеми за да го сочуваат водството.

Но, по само седум минути игра во вториот дел Фофана по една контра изедначи на 1-1 и го постави конечниот резултат.

Елиф Елмас не играше на овој меч, македонскиот репрезентативец остана на клупата за резерви.

Бенфика го доживеа и четвртиот пораз оваа сезона во ЛШ и ги загуби сите шанси за пласман во осминафинале откако денеска беа поразени од Реал Сосиедад.

Шпанскиот тим имаше фуриозен старт на мечот, по само 21 минута водеше со 3-0 со голови на Мерино, Ојарзабал и Берантешеа.

Предноста ќе беше уште поголема доколку не промашеа пенал и не им беше поништен гол. Сето тоа се случуваше во првиот половина час од мечот.

На почетокот од вториот дел Бенфика преку Рафа Силва успеа само да го ублажи поразот поставувајќи ги конечните 3-1.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.