24фудбал

Поради скандалозната грешка за поништениот гол на Луис Диаз, обложувач не доби 11.000 евра! (ФОТО)

Обложувачот уплатил 10 фунти и чекал добивка од 9.500 фунти, што е речиси 11.000 евра, овие пари ќе биле негови доколку судиите скандалозно не го поништија голот на Луис Диаз.

Англија

Англичанецот уплатил дека Гакпо, Диаз и Сон ќе дадат голови, а Удоги, Бисума и Мекалистер ќе добијат жолти картони. 

Реално ги погоди сите, проблемот е само во судиите кои му го поништија голот на Диаз.

Дечкото го објави тикетот и нервозно напиша: Некој треба да му плати за ова!?


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.