24фудбал

Атлетико Мадрид се врати од два гола негатива и го победи Кадиз! (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид ја продолжи серијата победи откако со голем пресврт го победи Кадиз со 3-2.

Шпанија

Мечот почна шокантно за Атлетико Мадрид, Кадиз поведе со гол на Лукас Пирес во 12. минута, а 15 минути подоцна и Марти постигна гол за водство на гостите од 2-0.

Во 32. минута Кореа постигна гол, ја намали негативата на 2-1 и го врати Атлетико во живот.

На самиот старт од првиот дел, Молина израмни на 2-2, а Кореа во 66. минута со својот втор гол на натпреварот донесе победа од 3-2.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.