24фудбал

Трајковски асистент во големата победа на Хајдук над вечниот ривал Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Хајдук со 1-0 го доби дербито против Динамо Загреб кое вечерва се играше на Пољуд и се зацврсти на врвот на табелата во хрватската лига, нашиот напаѓач, Александар Трајковски беше асистент на погодокот.

Останато

Хајдук покажува дека оваа сезона може да ги промени работите во Хрватска и конечно да се израдува на шампионската титула.

Александар Трајковски во игра влезе на самиот почеток од второто полувреме и директно беше заслужен за победата.

Во 59. минута Македонецот му асистираше на поранешниот играч на Работнички, Сахити кој го постигна единствениот гол на мечот. Победа на Хајдук над Динамо Загреб од 1-0.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.